Site icon blog.koctas.com.tr

Lekelere Karşı Açtığınız Savaşı Kazanın! Hangi Leke Nasıl Çıkar?

Sabun ve deterjan ile leke çıkarmaya çalışan kadın

Kirli çamaşırlarınızı çamaşır makinenize yerleştirdiniz, çok güvendiğiniz deterjanı hazneye döktünüz ve makineyi çalıştırdınız, Yıkama bittiğinde ise çamaşırlarınızda var olan lekenin çıkmadığını gördünüz. Leke çıkarmak için pratik bilgileri bilmediğiniz takdirde böyle durumlarla karşılaşmanız olası. Önemli olan leke çıkarma püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmanız ve leke, çamaşırlarınıza ya da tekstil ürünlerinize yerleşmeden gerekli işlemi yapmanız. Peki, hangi leke nasıl çıkar?

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Çikolatayı afiyetle yerken bir parçasını giysinize döktünüz ve bir süre bunu fark etmediniz. Şimdi, en zor çıkan lekeler arasında yer alan çikolata lekesinin giyeceklerinizde kalmaması için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekesi, en çok karşılaşılan zorlu lekelerden biri. Peki, yağ lekesi nasıl geçer?

Kahve ve Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Sohbetlerin eşlikçisi çay ve kahve özellikle şekerli ise döküldüğünde leke bırakabilir. Peki, çay ve kahve lekesi nasıl geçer?

Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle bir bebeğiniz varsa ona meyve püresi yedirirken ya da meyve suyu içirirken bu lekeyle çok kez karşı karşıya kalabilirsiniz! Bu aşamada vişne lekesi gibi lekelerin nasıl çıkarılacağı ise en çok sorulan soruların başında geliyor. Şimdi, meyve suyu leke çıkarma tekniklerini paylaşalım.

Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kan lekesi, en zorlu lekeler arasında yer alıyor. Hatta çoğu kişi “Hangi lekeler çıkmaz?” sorusunun cevabı olarak kan lekesini belirtiyor. Peki, kan lekesini çıkarmak için nasıl bir yöntemden yararlanmalısınız? İşte zor lekeler nasıl çıkar sorusunun cevapları:

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Ev içinde en korkulan lekelerden biri olan mum lekesi halıdan nasıl çıkar, giysilerden nasıl geçer, cevaplayalım.

¨Kıyafetten mum lekesi nasıl çıkar?¨ sorusu ile birlikte giysilerdeki lekelerle ilgili en çok merak edilenlerden bir diğeri de deodorant izi için çözümler. 

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar?

Günlük kişisel bakımın olmazsa olmazları arasında yer alan deodorant, özellikle beyaz ve renkli çamaşırlarda sarımsı bir ize neden oluyor. Deodorant lekesini çıkarmak için kullanabileceğiniz yöntemi uygulamak ise oldukça kolay.

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafete bulaştığında çoğu zaman zor giderilen fondöten lekesini çıkarmak için birkaç yöntemden yardım alabilirsiniz.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

“Oje lekesi kumaştan ve halıdan nasıl çıkar?” sorusunun cevabı sayesinde bu zorlu lekeden kurtulabilirsiniz.

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

En korkulan lekelerden biri olan mürekkep lekesini de farklı yöntemlerden yararlanarak çıkarabilirsiniz.

Koltuktan Su Lekesi Nasıl Çıkar? 

Koltuğun yalnızca bir bölümü silindiğinde dalgaya benzer bir iz oluşabiliyor. Su lekesi denilen bu görüntüden kurtulmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

¨Kıyafetten su lekesi nasıl çıkar?¨ sorusunun çözümü ise çok daha basit. Tüm kıyafetinizi eşit şekilde ıslatın ve kurumaya bırakın. 

Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?

Ketçap aniden sıçrayıp giysileri kirleten yiyeceklerden. Ketçap sıçrayan kıyafetinizi kolaylıkla temizlemek için ise şu adımları uygulayabilirsiniz:

Bonus: Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

“Vişne suyu lekesi nasıl çıkar?”, “Mum lekesi nasıl geçer?” gibi birçok zorlu sorunun ev içi çözümü var. Çamaşır suyu lekesini ise bazı kimyasallar çıkarabiliyor. Ancak bu kimyasalların sağlığa zararı olduğu için evde kullanımı önerilmiyor. Yani çamaşır suyu lekesi için evde güvenle uygulayabileceğiniz bir yöntem maalesef bulunmuyor. 

¨Lekeler nasıl geçer?¨ sorusunun detaylı cevaplarını paylaştık. Artık leke çıkarma ipuçları sayesinde lekelerden kurtulmanız mümkün!

Exit mobile version