Site icon blog.koctas.com.tr

Yardımcı Olalım: Kamp Yeri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp Yeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp yapmaya karar verdiniz, nerede kamp yapacağınızı belirlediniz, hazırlıkları yaptınız ve yola koyuldunuz…Eminiz ki doğayla buluşacağınız bu etkinliğin kusursuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için kamp malzemeleri ve kampa giderken dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda ayrıntılı bir araştırma yaptınız. Peki, kamp deneyiminizi direkt olarak etkileyecek kamp yeri seçimi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

İşte, daha keyifli bir kamp deneyimi için kamp yapabileceğiniz alanları belirlerken kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken hususlar:

Alanda Kamp Yapmaya İzin Olup Olmadığını Kontrol Edin

Belki sosyal medya platformlarında bir resimde gördüğünüz, belki de bir tanıdığınızın önerdiği bir alan… Eğer daha önce bu alanda kamp yapmadıysanız öncelikle burada kamp yapmaya izin verilip verilmediğini öğrenmelisiniz. Ne de olsa kamp yapmak için gittiğiniz alandan geri döndürülmek ya da yasaklara karşı gelmek istemezsiniz, değil mi?

Elektrik, Su ve İnternet Erişimi Hakkında Bilgi Edinin

Koçtaş Kamp Yerleri Haritası’na ek olarak “İlk Kez Kampa Gideceklere Öneriler” yazımız da kamp deneyimini ilk kez yaşayacaklar için yararlı bir rehber olabilir.

Alışveriş Yapacağınız Alanlar Olup Olmadığını Kontrol Edin

Kamp yapacağınız alanda beslenmeniz de gerekecek. Fakat tüketeceğiniz tüm besini yanınızda taşımanız gerekecek mi? Eğer kamp yapacağınız alanda alışveriş yapacağınız yerler, hatta restoranlar varsa buna gerek olmayabilir. İşte, tam da bu nedenle kampa gitmeden önce eğer bir tesiste konaklayacaksanız alışveriş yapacağınız alan olup olmadığından emin olmalısınız. Alışveriş yapacağınız alan ya da restoran yoksa bu durumda hem tüketeceğiniz miktarda besini yanınıza almalı hem de pişirmek için gerekli kamp malzemelerini edinmelisiniz.

Kamp Malzemelerini Gideceğiniz Yerden Temin Edip Edemeyeceğinizi Öğrenin

Özellikle ilk kez kamp yapacaksanız, kamp malzemeleri konusunda eksiğiniz olabilir ve çeşitli nedenlerden dolayı çadır, uyku tulumu gibi ekipmanları almak istemeyebilirsiniz. Bu durumda kamp yaptığınız süre boyunca size kamp malzemesi kiralayabilecek kamp tesislerini tercih edebilirsiniz. Eğer kiralama ya da satış yapmayan bir tesise gidecekseniz bu durumda kendi çadırınızı kendiniz götürmeniz gerekebilir. Bir de minik bir uyarı: Eğer kamp alanına aracınızla gidecekseniz arabanızı park edebileceğiniz güvenli bir alanın olup olmadığını da öğrenmeniz faydalı olabilir.

Çadırınızı Kuracağınız Alanı Belirlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kamp yeri seçimi nasıl olmalı, bahsettik. Peki, kamp alanlarında nerelere kamp kurulmalı, nerelerden uzak durulmalı?

Sevdiklerinizle keyifli kamplar yapabilmek için ihtiyacınız olacak tüm kamp malzemeleri 

Koçtaş’ta sizi bekliyor.

Exit mobile version