Site icon blog.koctas.com.tr

Eğlence Zamanı: Kendin Yap Çocuk Oyun Çadırı Fikirleri

Kendin Yap Oyun Çadırı

Çocukların oyun çadırı tutkusunu anlamak zor değil. Hangimiz çocukken salonda bulduğumuz minderler ve örtülerle kendimize yuva yapmadık ki? İşte, çocuk oyun çadırı da bunun daha uzun soluklu kullanılan hali. Hem de kelimenin gerçek anlamıyla uzun soluklu… Henüz yürümeyi öğrenmiş bir bebekten ilkokul çağındaki çocuğa kadar geniş bir yaş aralığına hitap ediyor. 

Yazımızı okuduğunuza göre zaten oyun çadırına evinizde yer açmışsınız demektir. Ancak şimdiye kadar farklı modeller ve çocuk oyun çadırı fiyatları arasında gezindiyseniz çok daha iyi bir önerimiz var. Çocuğunuzun hayal dolu vakitler geçireceği bu çadırı kendiniz yaparak yavrunuza tatlı bir anı bırakabilirsiniz. İşte, hem kız çocuk oyun çadırı hem de erkek çocuk oyun çadırı olarak kullanılabilecek modeller:

Dikişsiz Çocuk Oyun Çadırı Yapımı

Zarif ve sade üçgen oyun çadırlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Genelde kumaşla kaplı olduğu için yapması zor gibi görünebilir. Aslında hiç dikişe gerek kalmadan pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kolay kurulan oyun çadırı için gerekli malzemeler şunlar:

Çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurarak çadırın büyüklüğüne karar verebilir ve çıtaları bu boyuta göre kestirebilirsiniz. Pratik oyun çadırı yapmak için de şu adımları takip edebilirsiniz:

Biliyoruz, uzun görünüyor; ancak aslında bir üçgen oluşturmak kadar kolay bir işlem. Bu oyun çadırınız yaparken ihtiyaç duyacağınız çıta gibi ahşaplar ise Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Kolay Çocuk Oyun Çadırı Yapımı

Oyun çadırı macerayı çağrıştırıyor ve çocuklar tabii ki bu eğlenceye hemen adım atmak istiyor. Siz de çocuğunuza kısa sürede bir oyun alanı yapmak için bu modeli tercih edebilirsiniz. Pratik oyun çadırı yapmak için gerekli malzemeler ise şunlar:

Çocuklara özel oyun çadırı yapmak için şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

Eğer evinizde bir matkabınız yoksa ¨Matkap Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?¨ yazımızı okuyarak isabetli bir seçim yapabilirsiniz.

Çadır hazır oldu bile. Şimdi, çadırın içerisine birkaç minder koyarak oyuna daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Hulahop Çocuk Çadır Yapımı

Jimnastik çemberi olarak da bilinen hulahop bir zamanların favori oyuncaklarından. Bu çemberi farklı bir amaçla kullanmaya ne dersiniz? Hulahop ve birkaç malzeme ile kısa sürede oyun çadırı yapabilirsiniz. Hatta tepeden asılan bu çadırı bir ağaca da bağlayarak bahçenizi eğlenceli bir alana dönüştürebilirsiniz. İşte, hulahop çadır yapmak için gerekli malzemeler:

Hulahop çadır yapmak için sadece şunları uygulamanız yeterli:

Hulahop çadır hazır oldu bile. Çadırın içine ışıklar asıp zemine minderler koyarak buraya sıcak bir görünüm verebilirsiniz. Çadır yapımını kolaylaştıran duş perdeleri ise Koçtaş’ta sizi bekliyor.

Kartondan Çocuk Oyun Çadırı Yapımı

Görsel Kaynak

Oyun çadırı en ucuz ve kolay şekilde kartondan yapılabiliyor. Çocuğunuzun da yapımına yardım edebileceği bu oyun çadırını yapmak için gerekli malzemeler şunlar:

Kartondan oyun çadırı yapmak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

Oyun çadırına renk katacak yapışkanlı folyolar Koçtaş’ta sizi bekliyor! Çocuk odasını kendi emeğinizle sıcacık bir yere çevirmenin diğer yollarını öğrenmek için de ¨Çocuğunuzla Güzel Zaman Geçirin: Çocuk Odası İçin Kendin Yap Önerileri¨ yazımızı okumayı unutmayın.

Exit mobile version