Site icon blog.koctas.com.tr

Dekoratif Tablolar ile Evinize Renk Katın: Kendin Yap Tablo Önerileri

Kendin Yap Tablo Fikirleri

Çocukluğunuzda ya da gençliğinizde sahip olduğunuz odayı düşünün. Pek çok gencin odasında olduğu gibi sizin de duvarlarınızda o zamanki zevklerinizi, sevdiğiniz detayları yansıtan posterler ya da tablolar vardı muhtemelen.

Evet, duvar dekorasyonu denildiğinde akıllara ilk gelen unsurlardan olan poster ve tablolar her zaman odaları renklendirme konusunda en büyük yardımcılarımızdan. Üstelik seçtiğimiz tasarımlar yaşımız doğrultusundaki zevkimize bağlı olarak değişse de tablolardan duvarlarımızı süslemek için sürekli yararlanıyoruz. Peki, evde yapılacak kolay tablolar ile yaşam alanınızı süslemeye ne dersiniz? İşte, çok seveceğiniz ve evinizin dekorasyonuna katkı sağlayacak oldukça kolay kendin yap tablo modelleri:

Efekt Damgası ile Tablo Yapımı

Duvar boyalarının üzerine uygulanarak dikkat çekici duvarlara ulaşmanıza yardımcı olan efekt damgalarını tuval üzerine de uygulayabilir ve mükemmel tablolar oluşturabilirsiniz. Gelin şimdi, bu kendin yap projesini uygulamak için yapmanız gerekenleri sıralayalım:

Evinizde modern dekorasyon uyguladıysanız bu baskı tablo fikrini hayata geçirebilirsiniz. Eğer klasik dekorasyon ile dekore ettiğiniz bir eviniz varsa efekt damgasında simli parlak renkler tercih edebilir ve bu tabloya yaşam alanınızda yer verebilirsiniz.

Yaprak Baskı ile Tablo Yapımı

Ev dekorasyonu yaparken doğanın yansımalarından bol bol yararlanıyoruz. Zaten dekorasyon trendleri de yaşam alanlarımızda doğadan detaylara yer vermemizi söylüyor. İşte, tam da bu doğrultuda bir kendin yap kanvas tablo fikrimiz var!

Biliyorsunuz; country dekorasyon doğadan yansımalara yer veren bir stil. Dolayısıyla country stil doğrultusunda dizayn ettiğiniz bir eviniz varsa bu tablo fikrini hayata geçirmenizi öneririz!

Stencil Uygulaması ile Tablo Yapımı

Duvar veya zemin dekorasyonu, hatta mobilyalarınız… Stencil şablonlar, dilediğiniz alana yeni bir görünüm kazandırma konusunda size yardımcı olabilir. Dolayısıyla hayal gücünüzü kullanarak stencil şablonlar sayesinde şık dekoratif tablolar yapmamak için bir neden yok!

Bu kendin yap kolay tablo fikri, özellikle hayvan ve bitki şablonları ile çok hoş duruyor! Bu desenler ile uygulama yaptığınız tabloya, modern ve country stili uyguladığınız yaşam alanınızda yer verebilirsiniz. Hayvan, yıldız, bulut gibi şablonları kullandığınız tablolar çocuğunuzun odasında da çok hoş durur; bizden söylemesi!

Mantar Pano ve LED Yılbaşı Işığı ile Tablo Yapımı

Eğer “Geri dönüşüm yapabileceğim bir tablo dekorasyon fikrine ihtiyacım var.” diyorsanız bu önerimiz tam size göre! Şimdi, yılbaşında kullandığınız dekoratif aydınlatma ürünü ve evinizde bulunan ama kullanmadığınız mantar pano ile tablo nasıl yapılır anlatalım.

Bu tablo önerisine özellikle çalışma odasında ya da genç odasında yer vermenizi öneririz.

Evde kendin yap tablo fikirlerini gerçekleştirmenizi sağlayacak hobi boyaları için Koçtaş’a göz atmayı unutmayın!

*Görseller temsilidir.

Exit mobile version