Site icon blog.koctas.com.tr

Dikkat Çekici Duvarlara Kavuşmanın Hobi Hali: Kendin Yap Duvar Dekorasyonu

Kendin Yap Duvar Dekorasyonu

Sizce ev dekorasyonunu dikkat çekici kılan nedir? Tercih edilen renkler mi, seçtiğiniz mobilyalar mı, yoksa el yapımı ve özel tasarım dekoratif objeler mi? Bunların hepsinin ev dekorasyonunu özel kıldığı bir gerçek, fakat evinizin duvarlarına dekoratif uygulamalar yapmadığınız takdirde yaşam alanınızın dekorasyonu eksik kalacaktır!

Evet; duvar dekorasyon fikirleri adeta evinizi bambaşka bir çehreye kavuşturmanızı sağlayacak süper kahramanlar! Peki, kendin yap duvar dekorasyonu uygulamalarının aslında çok güzel ve kesinlikle stres atmak için değerlendirilebilecek hobiler arasında yer aldığını hiç düşünmüş müydünüz? Haydi, evinizin duvarlarına ve dolayısıyla yaşam alanınıza bambaşka bir ambiyans katacak bu hobiye daha yakından bakalım!

Duvar Dekorasyonu Nedir?

Duvarlarınızı süslemek için yaptığınız her şey duvar dekorasyonuna dâhil! Bu duvarlarınızı boyamak, duvar kâğıdı uygulaması yapmak, alanı kırıp dökmeden banyolarınızdaki eski seramikleri yenilemek veya parkelerle duvarlara bambaşka bir görünüm kazandırmak olabilir. Bu sebeple “Kendin yap duvar dekorasyonu nasıl hobi olabilir ki!” diye düşünmeyin. Bu alanda hayata geçirebileceğiniz pek çok fikir var!

Bu arada el yapımı duvar süsleriyle de duvarlarınızı süslemeniz elbette mümkün. Fakat biz burada daha temel duvar dekorasyonundan bahsedeceğiz. Eğer duvarlarınıza asabileceğiniz dekoratifler ürünler hakkında öneriler almak istiyorsanız “Hobiniz ile Alanları Güzelleştirmenin Sırrı: Kendin Yap Ev Dekorasyonu Ürünleri” kategorimize göz atmanızı öneririz.

Şimdi, duvar dekoru önerilerini keşfetme zamanı!

Duvar Boyama Fikirleri

Eğer duvarlarınızı boyamak istiyorsanız, ama tüm duvarı tek renk boyamak yerine değişik kendin yap duvar boyama teknikleri uygulamak istiyorsanız kollarınızı sıvayın! Çünkü oldukça popüler ve evinize farklı bir hava katacak duvar boyama önerilerini sıralayacağız. Bu arada “Duvar boyama nasıl yapılır?” ve “Duvar boyamak için gerekli malzemeler nelerdir?” sorularının cevaplarını almak için “Evinizi Yenileyin: Duvar Nasıl Boyanır?” yazımızı okuyabilir ya da bu konudaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Haydi, birbirinden güzel ve renkli duvar boyama modellerine göz atalım.

Geometrik Duvar Boyama

Farklı renklere yer vererek duvarlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız ve pratik bir duvar dekoru önerisi arıyorsanız geometrik duvar boyama fikri size göre olabilir.

Geometrik Duvar Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Geometrik Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

Bohem Duvar Boyama

Kapı, daire, kare gibi farklı şekillerin bir araya gelmesiyle oluşan bohem stil duvar boyama teknikleri, son dönemlerin en gözde duvar dekorasyonu trendlerinden biri. Salon, antre, hatta çocuk odalarında uygulayabileceğiniz bohem duvar boyama tekniklerini uygulamak ise düşündüğünüzden çok daha kolay!

Bohem Tarzı Duvar Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Bohem Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

Bohem stil duvar boyama fikirleri hakkındaki tüm uygulama ayrıntılarına videomuzdan ulaşabilirsiniz!

Efektli Duvar Boyama

Puantiye, ahşap, deri, kalp… Efekt boya fırçaları sayesinde zevkinize uygun duvar boyama şekillerine duvarlarınızda yer vermeniz mümkün. Üstelik çok kısa sürede ve çok kolay bir şekilde!

Efektli Duvar Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Efektli Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

Efekt fırçaları sayesinde yapabileceğiniz bazı duvar boyama desenlerini videomuzdan inceleyebilirsiniz.

Duvar Kâğıdı Yapıştırma Uygulama Fikirleri

Evinizde uyguladığınız dekorasyon stili hangisi olursa olsun, tarzınıza uyum sağlayacak duvar kâğıdı modelini bulmakta hiç zorlanmayacaksanız; bundan emin olabilirsiniz. Size ilham verecek duvar kâğıdı uygulamalarına geçmeden önce dilerseniz aşağıdaki videolarımızı izleyerek “Duvar kâğıdı nasıl sökülür?” ve “Duvar kâğıdı nasıl yapıştırılır?” sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca “Alanın Şıklığını Katlayın: Duvar Kâğıdı Trendleri” yazımızı okuyarak yaşam alanınıza en uygun popüler desenler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Şimdi, uygulayabileceğiniz duvar kâğıdı fikirlerini sıralayalım.

İşte, bu kendin yap duvar kâğıdı fikrini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan detaylar:

Duvar Kâğıdı ve Çıta ile Duvar Dekorasyonu İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Duvar Kâğıdı ve Çıta ile Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bu kendin yap duvar dekorasyonu fikri hakkında ayrıntılı bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz Diğer Ev Duvar Dekorasyonu Modelleri

Elbette evde yapılabilecek değişik hobiler arasında yer alan diy duvar dekorasyonu önerileri sadece bunlarla sınırlı değil! Peki, duvar boyama ya da duvar kâğıdı kaplama dışında duvarlarınızı nasıl daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz?

Duvarlarda Dekoratif Çıta Uygulaması

Duvarları şık bir şekilde dekore etmenize yardımcı olacak dekoratif çıtalar, uygun fiyatlı ve yapımı kolay fikirlerden!

Dekoratif Duvar Çıtası İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Dekoratif Duvar Çıtası Nasıl Yapılır?

Bu uygulamanın tüm detayları videomuzda!

Parke ile Duvar Kaplama

Her ne kadar parkeler zemin kaplama ürünleri olarak bilinseler de onlar sayesinde şık duvar tasarımları yapmak da mümkün! Özellikle ahşap duvar dekorasyonu örnekleri arayanlardansanız bu fikri kesinlikle uygulamanızı öneririz. Parke ile duvar dekorasyonu fikirleri, TV arkalığı ya da yatak başlığı olarak değerlendirilebilir. 

Parke ile Duvar Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Duvara Parke Döşeme Nasıl Yapılır?

Şık salon duvar dekorasyon fikirleri arasında yer alan bu öneri hakkındaki detaylara aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz.

Banyo ya da Mutfak Duvarlarındaki Seramikleri Yenileme

Duvar denildiğinde çoğumuzun aklında salon gibi oda duvarları gelse de banyo ya da mutfak gibi alanların duvarlarını da unutmamak gerek. Bu gibi alanlarda sıklıkla tercih edilen ürünler ise seramikler. Elbette eski seramiklerin yerine evinize çok yakışacak yeni seramik modellerini döşemeyi düşünebilirsiniz. “Yepyeni Zeminler ve Duvarlar: Seramik Nasıl Döşenir?” yazımızda seramik döşeme ile ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra eski seramikleri uygun fiyatlı bir şekilde, üstelik güzel zaman geçirerek yenilemeniz de mümkün!
Gelin, bu doğrultuda uygun fiyatlı banyo ve mutfak yenileme fikirlerine göz atalım.

Seramik Boyama

Duvarlardaki fayansları boyayarak onların rengini değiştirmeye ne dersiniz?

Seramik Duvar Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Seramik Duvar Boyama Nasıl Yapılır?

Akrilik boyayla fayans boyama işlemi hakkında ihtiyacınız olan tüm detaylar “Banyo Seramik Boyama Nasıl Yapılır?” videomuzda sizi bekliyor.

Seramikleri Yapışkanlı Folyo ile Kaplama

Mobilyaları yenilemek için yardım alabileceğiniz yapışkanlı folyolardan, mutfak seramiklerinin yenilenmesinde de yardım alabilirsiniz.

Yapışkanlı Folyo ile Mutfak Duvarı Yenilemek İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yapışkanlı Folyo ile Mutfak Duvarı Nasıl Yenilenir?

Yapışkanlı folyo ile mutfak fayansı yenilemenin tüm detayları mutfak yenileme videomuzda!

Duvarları Panel ile Kaplama

Banyo duvarlarını yenilemenin yollarından biri de seramiklerin ya da duvarların üzerini panelle kaplama. Bunun için dilerseniz strafor panellerden, dilerseniz de yapışkanlı panellerden yardım alabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ve uygulamanız gereken adımlar da seçtiğiniz yönteme göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple aşağıdaki videolarımızı izleyerek ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz!

Duvarlarınızı yenilemeyi hobi edinmek istiyorsanız şık duvarlara kavuşmanızı sağlayacak önerileri hayata geçirmenize yardımcı olacak tüm ürünler Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Exit mobile version