Site icon

Koronavirüse Karşı Temizlik: Ev Nasıl Dezenfekte Edilir?

Ev Nasıl Dezenfekte Edilir

Dünyayı saran ve milyarlarca insanın sağlığını tehdit eden corona virüsten korunma yollarından en önemlisi bildiğiniz üzere hijyen. Zorunlu olmadıkça evden çıkmamamız gereken bu dönemde kişisel temizliğin yanı sıra sağlığımızı korumak için yaşam alanlarımızın hijyenine de önem vermemiz şart!

Peki, ev dezenfektesi nasıl yapılır? İşte, “Evi dezenfekte etmek için ne yapılmalı?” sorusunun cevapları:

Evin Hava Kalitesi Yükseltin

Soluduğunuz havanın kalitesi bu dönemde her zamankinden daha önemli. Bu nedenle pencereleri sık sık açabilir, hava sirkülasyonu sayesinde evdeki mikroplu havayı temizleyebilirsiniz.

Özellikle sıcak yaz aylarında kurtarıcı olarak görülen klimaların temizliğine de bu dönemde ekstra özen göstermelisiniz. Klima filtresi normal şartlarda 15 günde bir temizlenmeli, fakat içerisinde olduğumuz bu süreçte klima filtresini en az haftada iki kez temizlemenizi öneririz.

Dilerseniz “Olmazsa Olmaz: Evin Havasını Temizlemek İçin İpuçları” yazımızı okuyarak “Evdeki mikroplu hava nasıl temizlenir?” sorusunun diğer cevaplarına da ulaşabilirsiniz.

Ev Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Ev temizliğine her zaman önem verdiğinizi biliyoruz, ama içerisinde olduğumuz bu süreçte ekstra özen göstermek gerektiğini de bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Peki, bu dönemde, corona virüse ve diğer virüslere karşı evi dezenfekte etmenin yolları nelerdir?

Mikropları Yaşam Alanınıza Almamak İçin Bunlara Dikkat!

Evin içindeki mikroplar nasıl öldürülür?” sorusunun cevabını verdik, fakat bu önerilerin yanı sıra, virüslerden korunmak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. 

Araba Dezenfeksiyonunu da İhmal Etmeyin

Evi dezenfekte etmek için yapmanız gerekenleri anlattık ve “Evin içindeki mikroplar nasıl öldürülür?” sorusunun cevabını verdik. Fakat evin yanı sıra aracınızı dezenfekte etmeniz de oldukça önemli. Bu dönemde zorunlu oldukça kullandığınız aracınızı dezenfekte etmek için yapmanız gerekenleri “Temizliği Önemli: Araba Nasıl Dezenfekte Edilir?” yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bu süreçte umudumuzu kaybetmemek, virüsten korunmak için yapılması gerekenleri yapmak ve sabretmek her zamankinden daha çok önemli! Merak etmeyin #iyileşeceğiz!

Exit mobile version