Site icon

Evinizin Tüm Odaları İçin: Küçük Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Küçük Ev Dekorasyonu

Evinizi doğru bir şekilde dekore etmek düşündüğünüzden daha önemli olabilir. Çünkü genel görüşün aksine dekorasyon, şık bir alan yaratmaktan çok daha fazlasını ifade eder. Örneğin doğru dekorasyon uygulamaları sayesinde evinizi olduğundan daha geniş gösterebilir, psikolojik olarak sizi rahatlatabilecek alanlar yaratabilirsiniz.

Eğer siz de “Evim çok küçük, biraz daha ferah bir alana ihtiyacım var.” diyorsanız şimdi önereceğimiz fikirleri hayata geçirebilirsiniz. O halde sizi daha fazla bekletmeyelim ve “Küçük evi nasıl dekore edebilirim?” sorusunun cevabını evinizin alanları doğrultusunda verelim.

Tüm Alanlarda Değerlendirebileceğiniz Öneriler

Evinizin olduğundan daha büyük görünmesi için yapmanız gereken uygulamalar elbette alanlara göre farklılık gösterebilir. Fakat evinizin hangi odasından bahsedersek bahsedelim, aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz:

  1. Küçük ev dekorasyonunda açık ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz, açık gri, ekru, bej, yumurta kabuğu gibi açık tonları, detaylarda kullanmak üzere nane yeşili, petrol yeşili ya da mavi gibi koyu tonlarla buluşturarak dikkat çekici bir alan kurgulayabilirsiniz.
  2. Kapı arkası askılığı, dolap içi depolama çözümleri gibi ürünler sayesinde alanın daha düzenli ve dolayısıyla daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Gün ışığından maksimum derecede yararlanmak için ince perdeleri değerlendirebilirsiniz.
  4. Aynı odada yer verdiğiniz oturma ve yemek alanı gibi farklı noktaları şık bir şekilde ayırmak için cam duvarlardan yardım alabilirsiniz.
  5. İmkân varsa evin iç ve dış bölümünü devam alanlar gibi kurgulayabilirsiniz. Örneğin balkon kapınızı sürgülü yapıp perdeleri kenara çekip balkonun da oturma odasına dâhil olduğu algısını oluşturabilirsiniz.
  6. Kullanmadığınız eşyayı ihtiyacı olanlara vermek ya da online uygulamalar yardımıyla satmak, alanın ferahlanmasına yardımcı olur.

Küçük Salon Nasıl Dekore Edilir?

Evinizde geçirdiğiniz zamanın çoğunda salonda, oturma odasında oluyorsunuz ve aynı zamanda misafirlerinizi de bu alanda ağırlıyorsunuz. Bu nedenle salon ya da oturma odasının dekorasyonuna ekstra önem verdiğinizi biliyoruz. Peki, salon özelinde küçük evi kullanışlı hale getirmek ve daha geniş kılmak nasıl mümkün olur?

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

Kendinizi zinde hissedebilmeniz ve bu doğrultuda gününüzün güzel geçebilmesi için iyi bir uyku şart. Peki, kaliteli uykunun dekorasyon ile de ilgili olabileceğini biliyor muydunuz? Dilerseniz “Güzel Bir Uyku İçin 5 Yatak Odası Dekorasyon Önerisi” yazımızı okuyarak bu konudaki ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Şimdi, küçük yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

Küçük Mutfak Nasıl Dekore Edilir?

Lezzetli yemekler yaptığınız ve zamanınızın belirli bir kısmını geçirdiğiniz mutfağınızın küçüklüğünden şikayet ediyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü şimdi, “Küçük mutfak nasıl kullanışlı hale getirilir?” sorusunun cevabını vereceğiz.

Küçük Banyo Nasıl Dekore Edilir?

Evinizin her alanında olduğu gibi banyonuzun dekorasyonu da sizin için önemli, biliyoruz. O halde şimdi, küçük banyo dekorasyon fikirlerini paylaşmaya başlayalım. 

Küçük Balkon ve Bahçe Nasıl Dekore Edilir?

Yaşam alanınızın keyif alanları olan balkon ve bahçeyi de unutmamak lazım! Peki, bahçeniz ya da balkonunuz küçükse, bu alanları dekore ederken neler yapabilirsiniz?

Küçük evler nasıl döşenir?” sorusunu evin başlıca alanları doğrultusunda verdik. Küçük evi kullanışlı hale getirmek ve hayalinizdeki ev dekorasyonunu hayata geçirebilmek için ihtiyacınız olan her şey Koçtaş’ta sizi bekliyor!

Exit mobile version