Site icon

Lavabo ve Banyo Bataryası Nasıl Seçilir ve Değiştirilir?

Banyo Bataryası Seçimi

Banyonuzda kullandığınız “musluk” olarak da bilinen ev bataryaları “Banyonuzda Fark Yaratacak 8 Küçük Dekorasyon Fikri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi banyonuzun havasını değiştirebilecek ürünler. Banyonuzun lavabosunda kullanabileceğiniz lavabo bataryası ve duşta kullanabileceğiniz banyo bataryası olarak banyo özelinde ikiye ayrılan bu ürünler, farklı tasarımlarla sunuluyor. Şimdi, ev bataryası nasıl seçilir inceleme zamanı!

Lavabo Bataryası Nasıl Seçilir?

Lavabo bataryaları; aç-kapa, fotoselli ve klasik olmak üzere kendi arasında üçe ayrılıyor. Aç-kapa banyo bataryaları tek kumandalı oluyor, fotoselli bataryalar ise elinizi algılayıp otomatik olarak su akıtıyor ya da suyu durdurabiliyor. Klasik lavabo bataryaları ise aşina olduğumuz başlıklı/çevirmeli model olarak biliniyor ve seçtiğiniz modele göre tek ya da çift başlıklı olabiliyor.

Banyo Bataryası Nasıl Seçilir?

Banyo bataryaları da normal, termostatik ve ankastre olmak üzere üçe ayrılıyor. Termostatik bataryalar sudaki ani sıcaklık değişimlerinden etkilenmenizi engelliyor, ankastre banyo bataryalarında ise alt musluk ve duş setini kontrol edebileceğiniz birbirinden bağımsız iki farklı bölüm bulunuyor. Normal banyo bataryaları ise lavabo bataryalarında olduğu gibi tek ya da çift kontrol noktalı (kumandalı) olabiliyor.

Lavabo ve Banyo Bataryası Nasıl Değiştirilir?

İhtiyaçlarınıza, zevkinize uygun lavabo bataryaları ve banyo bataryaları Koçtaş’ta sizi bekliyor. Banyo bataryalarını değiştirme konusunda yeterli bilgi sahibi değilseniz ya da değişim için zamanınız yoksa da Ustabilir’deki su tesisatı ustalarının bu konuda size yardımcı olabileceğini hatırlatmadan geçmeyelim!

Exit mobile version