Site icon

Merhaba Yeni Hayat: Öğrenci Evinde ve Yurdunda Dekorasyon Nasıl Yapılır, İhtiyaç Olan Ürünler Nelerdir?

Öğrenci Evi Dekorasyon Fikirleri

Belki aylar, hatta yıllarca yaptığınız çalışmaların meyvesini bu sene alıp bir üniversiteye yerleştiniz; belki de üniversitede ilk seneniz değil ve yeni dönem için hazırlanıyorsunuz. Eğer şehir dışında bir üniversitede okuyorsanız ya da okuyacaksanız haliyle bir yaşam alanına ihtiyacınız var. Bu aşamanın sizi heyecanlandırması gayet normal. Şehir dışında okumayı en keyifli kılan noktalardan biri de zaten bu! Güzel anılar biriktireceğinize emin olabilirsiniz! İster bir eve çıkın ister öğrenci apartı ya da yurdunda kalın, ihtiyacınız olan öğrenci evi eşyası ve öğrenci evi için gerekenler nelerdir, öğrenci evi dekorasyonu nasıl yapılır birlikte bakalım; bu konuda heyecanınızı paylaşalım, yeni yaşam alanınıza katkı sağlayalım.

Öğrenciyken sahip olacağınız yaşam alanları doğrultusunda önerilerimize geçmeden “Evinizin Tüm Odaları İçin: Küçük Ev Dekorasyonu İçin Öneriler” yazımıza göz atmanızı önerelim. Ne de olsa öğrenci evleri genellikle küçüktür, değil mi? 

Apartta ya da Yurtta Kalıyorsunuz Diye Zevkinizden Ödün Verecek Değilsiniz!

Apartlar ve yurtlar özellikle üniversitede ilk senesi olanların tercihi. İyi haber: Bu tarz konaklama seçeneklerinde genellikle belirli eşya ve mobilyalar yönetim tarafından odalara koyulduğu için bu ürünleri satın almak için ekstra bütçe ayırmanız gerekmiyor! Çamaşır makinesi, buzdolabı, gardırop, karyola, yatak ve çalışma masasının yanı sıra kaldığınız odanın perde, halı ve aydınlatma ürünleri de apart ve yurtlarda bulunabiliyor. Peki, eğer apartta ya da yurtta kalıyorsanız ihtiyacınız olan ürünler neler olacak?

Mutfak İhtiyaçları: Çoğu öğrenci konaklama seçeneğinde mutfakta buzdolabı, su ısıtıcısı, ocak gibi toplu kullanılabilecek ürünler oluyor; fakat kişisel olarak kullanacağınız mutfak gereçlerini almanız gerekiyor. Eğer bu konuda tasarruflu olmak istiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayacak mutfak aksesuarlarını ve küçük ev aletlerini ailenizin evinden almak güzel fikir!

Kişisel İhtiyaçlar: Belirttiğimiz gibi apartların ve yurtların içerisinde gardırop, kanepe gibi mobilyalar bulunuyor. Fakat kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda bazı ürünleri edinmeniz gerekiyor. Başlıca ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri sıralayalım.

Daha Şık Apart ve Yurt Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Yaşadığınız yerin zevkinize uygun olması, kendinizi mutlu ve oraya ait hissedebilmeniz için oldukça önemli. Bu nedenle küçük dokunuşlar yaparak yaşam alanınızı kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Peki, apart ya da öğrenci yurdu dekorasyonu nasıl yapılır?

Kendi Evinize Çıkmanın Tadı Bir Başka!

Daha önce apartta veya yurtta kaldınız, edindiğiniz arkadaşlarla eve çıkmak istiyorsunuz ya da üniversiteye birlikte hazırlandığınız arkadaşınızla aynı üniversiteyi kazandınız ve birlikte aynı evde yaşamayı düşünüyorsunuz. Bu durumda daha fazla bütçe ayırmanız gerektiğini ve kuracağınız öğrenci evi masraflarının eşya tercihinize göre değişiklik gösterebileceğini belirtelim. Öğrenci evinde olabildiğince sade, kalabalık olmayan bir tarz benimsemenin en iyisi olduğunu hatırlatalım. Peki, öğrenci evi döşemek için ihtiyacınız olan başlıca ürünler nelerdir?

Mutfak İhtiyaçları: Eğer eve çıkıyorsanız apartta ya da yurtta kaldığınızda ihtiyacınız olan eşyanın yanı sıra almanız gereken başka ürünler de var ve bunların başlıcaları öğrenci evi için beyaz eşya

Banyo İhtiyaçları: Banyoda belli başlı ihtiyaçlarınız var. Bu alanda ihtiyacınız olan ürünleri kısa sürede edinebilirsiniz.

Salon İhtiyaçları: Öğrenci evlerinin bazılarında salon olmayabiliyor ya da var olan salon, başka bir öğrenci tarafından kişisel oda olarak kullanılabiliyor. Fakat bir salonunuz varsa bazı mobilyalara sahip olmalısınız.

Yatak Odası İhtiyaçları: Öğrenci evine çıkarken yurtta ya da apartta kalırsanız almanız gereken ürünlerin yanı sıra başka hangi mobilyalara ihtiyacınız olacak? İşte, öğrenci evi için eşya önerileri: 

Genel İhtiyaçlar: Evin özel bir alanına ait olmayan ya da evinizin uygun alanına göre konumlandırabileceğiniz ürünler ve beyaz eşya da bulunuyor.

Bu arada aydınlatma ürünleri hem dekorasyon hem de kullanım amaçları nedeniyle öğrenci evi için ihtiyaçlar arasında. Alanlara göre aydınlatma ürünü seçmek için ise “Hangi Odaya Hangisi Olur? 4 Adımda En Doğru Aydınlatma Nasıl Seçilir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha Şık Öğrenci Evi İçin Dekorasyon Önerileri

Apart ve yurt dekorasyonunda verdiğimizin önerilerin hepsinden, öğrenci evi dekorasyonunda da yararlanabilirsiniz. Fakat bazı noktalara dikkat ederek evinizi daha şık kılmanız mümkün.

Şimdiden unutulmaz anılar eşliğinde harika ve başarılı bir dönem geçirmenizi dileriz!

Exit mobile version