Site icon blog.koctas.com.tr

Gamer’ların Seçimi: Oyuncu Koltuklarının Özellikleri

En İyi Oyuncu Koltuğu

Herhangi bir Twitch yayınını seyrettiniz ve göz alıcı gamer koltuklarını gördünüz. Hatta yazımızı okuduğunuza göre bu tutkuya siz de kapıldınız. Öyleyse aramıza hoş geldiniz!  Devamını tahmin edelim mi? Sonra hemen gamer koltuk fiyatları ve modelleri hakkında bilgi almak için biraz gezindiniz. ¨Donanıma yeterince para harcadım, herhangi bir sandalyede de oynayabilirim.¨ dediniz ve ekranı kapattınız. 

Ancak sabaha kadar oyun oynamaya davet eden koltuklar hala gözünüzün önünde ise doğru yerdesiniz. Emin olun uzun süre ekran karşısında otururken önceliğiniz konfor olmalı. Artık aynı noktada olduğumuza göre gelin, en iyi oyuncu koltuğu seçimi için bilmeniz gerekenlere bakalım. Üst düzey oyun deneyimi sunan gaming koltuğu keşfini yapın. 

Oyuncu Koltuğu Çeşitleri Neler?

Oyuncu sandalyesi almaya karar verdiyseniz zaten onu hangi amaçla kullanacağınızı biliyorsunuzdur. Biz yine de oyuncu koltuğu modelleri arasındaki farka kısaca değinelim, aklınızda soru işareti kalmasın:

Yere bitişik şekildeki bu modelin önünde vites, direksiyon gibi yarış aracı ekipmanlarının monte edileceği kokpit bulunur. En pahalı oyuncu koltuğu türlerinden biri olduğunu da not düşelim.

Yüksek bir sırtı vardır, yine yarış arabası koltuğu gibi tasarlanmıştır, modeline bağlı olarak geriye doğru farklı açılarda yatabilir ve rahat klavye, mouse kullanımı için yükseltilmiş kolçakları bulunur.

Sallanabilen bu oyuncu koltuğu tipi genellikle profesyonel oyuncu koltuğu kadar konfor sağlamaz. 

Oyuncu Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir markaya bağlı kalmaksızın en rahat oyuncu koltuğu seçimini yapabilmeniz için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. İşte, fiyat performans oyuncu koltuğu bulmanızı sağlayacak optimum özellikler:

Konfor Önceliğiniz Olsun

Elbette tam da oyunun keyfini çıkarırken boynunuza kramp girmesini istemezsiniz. İşte, tam da bu yüzden ergonomik bir oyuncu koltuğu seçmeniz önemli. Ergonomik tasarıma sahip gaming koltukları bel ve boyun sağlığını destekler. 

Öte yandan vücut şekline göre ayarlanabilmeleri sayesinde oyuna daha hızlı tepki verebilmenize, klavye ve direksiyon gibi ekipmanları daha kolay kullanabilmenize yardımcı olur. Bilgisayar oyuncu koltuğunun sunması gereken konfor özellikleri ise şunlar:

Oyuncu koltuğu yastığı, bel ve boyun desteği gibi özellikler, uzun saatler rahatlıkla oyun oynamanız için olmazsa olmazlardan. Bir de modellere göre değişebilen ayak uzatmalı oyuncu koltuğu, masajlı gaming koltuğu gibi özellikler bulunuyor. Oyun oynama sürenize bağlı olarak bu özellikleri de göz atabilirsiniz. 

Malzeme Seçimine Özen Gösterin

Yaygın olarak tercih edilen oyuncu koltuğu malzemeleri kumaş ve deridir. Kullanım alışkanlıklarınıza göre oyuncu koltuğunun yapıldığı malzemeyi seçebilirsiniz. Doğru tercihi yapmanız için bu malzemelerin farklarına birlikte göz atalım:

Boyut Her Şeyi Değiştirebilir

Farklı vücut ölçülerine uyum sağlayabilen oyuncu koltuğu modelleri bulunur. Kendi ağırlığınızı ve boyunuzu göz önünde bulundurarak bu modeller arasında bir seçim yapmalısınız. Aksi halde hiç de iyi bir oturma deneyimi yaşamayabilirsiniz.

Sandalyenin oturak genişliği, sırt yüksekliği, sırt genişliği, yerden kola kadar olan yükseklik ile yerden oturağa kadar olan yüksekliği öğrenmenizde ve bunu kendi vücut ölçülerinizle kıyaslamanızda fayda var. Ayrıca oyuncu koltuklarının maksimum ağırlık taşıma kapasiteleri olduğunu da hatırlatalım.

Teknolojiye Yatırım Yapmak da Bir Seçenek

Bu noktaya kadar en iyi gamer koltuğu ve en kötü gamer koltuğu arasındaki farkı paylaştık. Ancak biliyoruz ki oyuncu koltuğu tavsiye arayışında daha pek çok farklı öneriyle karşılaşabilirsiniz. Teknolojik özellikler ile ilgili bu öneriler tamamen sizin zevkiniz ve ayırdığınız bütçeye bağlı.

Örneğin ek bluetooth bağlantısı, titreşim ve subwoofer hoparlör ile daha sürükleyici bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Tabii alışkanlıklarınıza bağlı olarak yiyecek ve içecek için özel cebi bulunan soğutmalı koltuklar da diğer konforlu modellerden.

Gamer oyuncu koltuğu seçerken dikkat etmeniz gereken tüm konuları paylaştık. Şimdi, ihtiyacınıza uygun bir modeli keşfetmek için Koçtaş oyuncu koltuğu seçeneklerine göz atmaya ne dersiniz?

Exit mobile version