Site icon blog.koctas.com.tr

Sıcak Bir Merhaba: El Yapımı Bebek Kapı Süsü Fikirleri

Kendin Yap Bebek Kapı Süsü

Bebek kapı süsü hem hastane odasına hem de eve sıcak bir hava katar. Elle yapıldığı zaman da tatlı bir hatıra olarak kalır. Peki, siz de bebeğinize özel kapı süsü yapmaya ne dersiniz? İşte, püf noktaları ile bebek kapı süsü yapımı:

Keçeden Bebek Kapı Süsü

Görsel Kaynak

Sıcacık renk seçenekleri keçe kumaşını bebek odası kapı süsü yapımı için ideal bir malzeme haline getiriyor. İşte, adım adım keçeden bebek kapı süsü yapımı:

Gerekli Malzemeler:

Keçeden Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Up animasyonun filmini seyreden herkesin aklında koca bir balon halini almış uçan balonlar gelir. Siz de bebeğinizin odasına bu sıcak görüntüyü katmak için balon şeklinde keçeden kapı süsü yapabilirsiniz: 

Evde bebek kapı süsü yapımı işte bu kadar kolay!

Pleksi Bebek Kapı Süsü

Görsel Kaynak

Bebeğinizin adına karar verdiyseniz isimli bebek kapı süsü de güzel seçeneklerden biri olabilir. Şık bir görünüm için de aynaya benzeyen pleksi harfler ile kapı süsü yapabilirsiniz. İşte, bebek isimli kapı süsü yapımı:

Gerekli Malzemeler:

Pleksi Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kasnak ve pleksi harfler de bebek kapı süsü malzemeleri arasında en çok tercih edilenlerden. Siz de bu malzemeleri kullanarak bebeğinize en trend kapı süslerinden birini hazırlayabilirsiniz:

Bebek için kapı süsü hazır oldu bile. 

Ahşap Bebek Kapı Süsü

Görsel Kaynak

Bebeğinizin odasını dekore etmek için ahşap doğallığından kapı süsü hazırlamada da yararlanabilirsiniz. İşte, uzun yıllar çocuğunuzun odasını süsleyecek ahşap bebek kapı süsü yapımı:

Gerekli Malzemeler:

Ahşap Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Ahşap boyama aşaması ile keyifli vakit geçirebileceğiniz kapı süsü yapımının adımları şunlar:

Bebek odasını dekore etme ile ilgili diğer öneriler için ¨Bebek Odası Süsleme Fikirleri¨ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Boyanabilir ahşap gibi kendin yap projelerinizde kullanabileceğiniz dekoratif aksesuarları ise Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Tülden Bebek Kapı Süsü

Görsel Kaynak

Bu modelde de kız ya da erkek bebek kapı süsü yapımına özel tül renkleri kullanabileceğinizi hatırlatalım. Bu kapı süsünü daha büyük boyutlarda yaparak ikiz bebekler için de kullanabilirsiniz. İşte, tülden bebek kapı süsü yapımı:

Gerekli Malzemeler:

Tülden Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Yenidoğan bebek kapı süsü yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

Tüllü yenidoğan kapı süsü kullanıma hazır. Güle güle kullanın.  

Halat İpten Bebek Kapı Süsü

Görsel Kaynak

El yapımı bebek kapı süsü yapmanın kolay yollarından birisi de halat kullanmak. İşte, halat ip ile bebek odası için kapı süsü yapımı:

Gerekli Malzemeler:

Halat İpten Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Halat ipten bebek kapı süsü yapım aşamaları şunlardır:

Bebek Kapı Süsü Nasıl Asılır?

Tül gibi hafif kapı süslerini kapıya jüt ip ya da kurdele yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Daha ağır kapı süslerinde ise çift taraflı bant tercih edebilirsiniz. Ahşap pano gibi oda içinde de kullanılabilen kapı süslerini ise çerçeve askısı kullanarak monte edebilirsiniz. 

Doğum öncesi yapabileceğiniz hazırlıklardan birisi de bebek odasını dekore etmek. Bebek odası dekorasyonu ile ilgili ipuçlarını öğrenmek için ¨Bebek Odası Nasıl Dekore Edilir?¨ başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Unutmayın, eviniz için zevkle yapabileceğiniz kendin yap fikirlerini Akıllı Çözümler kategorisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

En Çok Kullanılan Bebek Kapı Süsü Malzemeleri Neler?

Bebek odasının girişini süsleyeceği için genellikle kapı süsleri sıcak bir görünüm veren malzemeler arasından seçilir. Örneğin keçe kumaştan bebek kapı süsü bir çizgi film görüntüsü yaratır. Tülden bebek kapı süsü ise yenidoğan sevimliliğini yansıtır. Öte yandan bebek odası dekorasyonu doğallığını yansıtması için de boyanabilir ahşap panolar da tercih edilir. Siz de zevkinize en uygun bebek kapı süsü için keçe, tül, ahşap ya da halat ip gibi malzemelerden birini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bebek odasını süsleyecek duvar yapışkanlarına da Koçtaş’tan ulaşabilirsiniz 

Exit mobile version