Site icon

Tasarruflu Bir Şıklık: Kendin Yap Ayna Fikirleri

Kendin Yap Ayna Fikirleri

Salonda, antrede, koridorda, hatta mutfaklarda… Dekoratif aynalara evinizin her alanında yer var! Üstelik aynaların ev dekorasyonuna katkı sağlamasının yanı sıra odalarınızı daha büyük gösterme gibi süper güçleri de var!

“Aynaların gücünden yararlanmak istiyorum, ama buna yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorum.” ya da “Aynalarımın tasarımlarında değişiklik yapmayı düşünüyorum.” diyorsanız tam ihtiyacınız olan önerileri sunmak için buradayız. İşte, elinizde olan malzemeleri değerlendirerek yapacağınız, ev dekorasyonuna katkı sağlamanın dışında keyifli zaman da geçirmenize yardımcı olacak kendin yap ayna süsleme fikirleri:

Jüt Halat İp ile Ayna Yapımı

Son yıllarda özellikle avize ve saklama kutularında halat detayları oldukça popüler. Peki, ayna çerçevesi süsleme fikri sayesinde bu ev dekorasyon trendine yaşam alanınızda yer vermeye ne dersiniz? Bu fikri çerçevesiz ya da ahşap çerçeveli aynalarda uygulayabilirsiniz. Modern ve country dekorasyon stillerinin uygulandığı evlere uygun olabilecek bu fikri uygulamak için ise yapmanız gerekenler oldukça basit.

İşte, halatla ayna süsleme detayları: 

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Çakıl Taşları ve Deniz Kabukları ile Ayna Yapımı

Hepimiz biliyoruz ki doğanın yansımalarına yaşam alanlarında yer vermek, huzur katsayısını artırıyor! Deniz kabuğu ile ayna süsleme fikri sayesinde deniz kenarında hissettiğiniz o atmosferi evinizde yaşayacaksınız. Bu arada bu fikri boy aynası süsleme fikri olarak da değerlendirebileceğinizi belirtelim.

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Pipet ile Ayna Yapımı

Pipetler aslında sıklıkla kullandığımız, ama içeceklerimizi tükettikten sonra çöpe attığımız ürünler. Biliyorsunuz, plastik olan malzemeleri değerlendirerek geri dönüşüm yapmak #güzelfikir!

Öncelikli önerimiz elbette plastik pipet yerine bambu ya da metal pipet kullanmanız, ama plastik pipet kullanmak zorunda kalıyorsanız pipetleri yıkadıktan sonra bu fikirle evinizi güzelleştirebilirsiniz. Özellikle klasik dekorasyon uygulanan evlerde çok hoş duran bu fikri, pipet yerine çöp şiş ile de yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Makrome Ayna Yapımı

Country stilin hayat bulduğu evlerdeki şıklığı katlamak için son yıllarda sıklıkla tercih edilen makrome dekoratif ürünlere siz de evinizde yer vermeye ne dersiniz? Evet, diğer kendin yap ayna süsleme fikirlerinden daha zahmetli olduğu doğru, ama vereceğiniz emeğin alacağınız sonuca değeceğine emin olabilirsiniz. Peki, kendin yap makrome ayna nasıl yapılır?

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Kare düğüm, örümcek modeli ve daha fazlası… Teknik yönü diğer diy ayna yapımı önerilerinden daha fazla olan makrome ayna çerçevesinin nasıl yapıldığına videomuzu izleyerek ulaşabilirsiniz.

 

Ayna süslemeleri kendin yap önerileri ile evinizin dekorasyonuna tasarruflu bir şekilde katkı sağlamak #güzelfikir!

Exit mobile version