Site icon

Şıklığı Kendiniz Yaratın: Salonunuzu ve Oturma Odanızı Farklılaştıracak 3 Güzel Fikir

Oturma odası ya da salon için kendin yap fikirleri.

Evinizi güzelleştirmek için dekorasyondan yararlanıyorsunuz. Eviniz, özgürlük alanınız; eviniz, sizin yansımanız. Tam da bu yüzden ev dekorasyonuna özen göstermeniz oldukça normal. Başlattığımız Güzel Ev Hareketi ile daha fazla özgür olmanızı, “ev dekorasyonu” denildiğinde akıllara sadece tüketimin değil üretimin de gelmesini istiyoruz. Bu nedenle ilham olabilecek fikirleri sizinle buluşturuyoruz. Çünkü evinizi güzelleştirmek ve belki de çehresini değiştirmek için bazen bir küçük fikir yetiyor! Mesela merdivenden raf yapmak, el aletleri için hobi köşesi yapmak ya da çerçeveler ile anı köşesi yapımı hayata geçirmesi oldukça kolay ama evinizi güzelleştirecek fikirler.

Şimdi, evinizi güzelleştirmenizi sağlayacak 3 kendin yap (DIY) fikrini sizinle paylaşacağız. Bu kendin yap projeleri sayesinde evinizin dekorasyonuna katkı sağlamanın yanı sıra oldukça işlevsel ürünlere de kavuşacaksınız. Ne kadar güzel olacaklarını tahmin edebiliyoruz. Biz şimdiden heyecanlandık!

1. Anılarınız İçin Yeni Bir Alan: Evde MDF Malzeme ile Işıklı Çerçeve Yapımı

Zaman akıp gidiyor ama fotoğraflar, anılardan bir kesit sunup onların taze kalmasına yardımcı oluyor. Peki, sizin için özel olan fotoğrafları asabileceğiniz bir çerçeve yapmaya ne dersiniz? İşte, kendin tasarla çerçeve fikri için ihtiyacınız olanlar:

 1. 4 parça MDF
 2. Tutkal
 3. Mobilya zımbası
 4. Vida
 5. Akülü vidalama
 6. Yılbaşı ağacı ışığı
 7. Mandal
 8. Boya fırçası
 9. Boya

Şimdi, “Kendin yap çerçeve nasıl yapılır?” sorusunun cevabını verelim.

2. İşlevsel Bir Eşya: Evde OSB Levha ile Kolay Sehpa Yapımı

Salonunuzda ya da oturma odanızda televizyon izlerken ya da kitap okurken elinizdeki bardağı nereye koyacağınızı bilemiyor musunuz? Hemen yardımcı olalım. Çare, OSB levha ile sehpa yapmak. Uygulaması oldukça kolay olan evde sehpa yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle:

 1. 30’luk ve 10’luk ağaç vidası
 2. Akülü vidalama
 3. Köşebent
 4. 1 tane 70×30 cm OSB
 5. 2 tane 30×30 cm OSB
 6. Boya fırçası
 7. Boya
 8. Tutkal

Peki, evde sehpa nasıl yapılır?

3. İhtiyacınız Olan Her Alanda Sizinle: Hasır İp ile Dekoratif Sepet Yapımı

Belki salonunuzda veya oturma odanızda kumandalarınızı koyacağınız, belki de misafirlerinize içecek getireceğiniz bir sepet… Hatta dilerseniz bu sepeti banyonuzda ya da yatak odanızda kişisel bakım ürünlerinizi yerleştirmek için bile kullanabilirsiniz. Şimdi, hasır ip ile sepet yapımı için neler gerekli, bir bakalım.

 1. Hasır ip
 2. Şeffaf yapıştırıcı
 3. Karton kutu
 4. Desenli kumaş

Pek çok alanda kullanabileceğiniz hasır ipten dekoratif sepet yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.


Evinizi güzelleştirecek fikirler Koçtaş’ta! Bu arada Koçtaş YouTube sayfasında da kendin yap fikirlere yer verdiğimizi hatırlatalım.

 

Exit mobile version