Hediye paketi nasıl yapılır?

Hediyeniz Gibi Paketi de Özel Olsun! Kendin Yap Hediye Paketi Fikirleri

Hediyeler, sevdiklerinizi ne kadar önemsediğinizin somut kanıtlarıdır. Söz konusu yılbaşı hediyeleri olunca da bunun yanı sıra güzel yeni yıl dileklerini karşınızdaki insana yansıtmanın en kısa yollarından biridir. Eğer siz de bu özel günde sevdiklerinize hediye vermek istiyorsanız Koçtaş olarak size bazı öneriler sunabiliriz. Hediyenizi yılbaşı gecesi öncesinde vermek isterseniz “Sevdiklerinize Yılbaşı Öncesinde Alabileceğiniz 8 Hediye” yazımız size yardımcı olabilir. Eğer isteğiniz yılbaşı gecesi hediye vermek yönündeyse de sizi “Kime Ne Alsam? Ailenize ve Arkadaşlarınıza Alabileceğiniz Yılbaşı Hediyeleri” yazımıza bekliyoruz.

Sevdiğiniz insanların ihtiyaçları ya da ilgi alanları doğrultusunda hediyeler almanız gayet düşünceli bir davranış. Ama hediyeniz kadar, hediye paketiniz de önemli! Şimdi, yılbaşı hediye paketleri nasıl yapılır anlatalım ve özel bir hediye vermenize katkı sağlayalım! Hediye paketi yapmak için ihtiyacınız olabilecek kutuları ve süsleme malzemelerini nerede bulacağınız konusunda ise aklınızda soru işareti oluşmasın. Birbirinden güzel hediye paketleri yapmanızı sağlayacak saklama kutuları ve süsleme malzemeleri Koçtaş’ta!

Yılbaşı ağacı altında duran hediye paketleri

Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Hem aldığınız hediyeyi daha korunaklı bir hâle getirmek hem de ona şık bir görünüm kazandırabilmek için hediye paketi hazırlamak oldukça önemli. Peki, hediye paketi yapımı teknikleri nelerdir? Bu soru sizi korkutabilir; ama hiç merak etmeyin, oldukça basit adımlar ve yardımcı ürünlerle hediyelerinizi paketleyebilirsiniz.

Hediyenizi aldıktan sonra ona uygun bir kutu almalısınız. Mesela Koçtaş’taki birbirinden şık ve kullanışlı saklama kutuları ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ayrıca hediye aldığınız kişi, bu kutuyu evinde ya da iş yerinde de kullanabilir, yani ona 2 hediye vermiş olursunuz! Hediyenizi kutuya koyduktan sonra hediye paketi kâğıdı ile kaplamalı ve son olarak hediye paketi süsleme işlemine geçmelisiniz.

Bu içeriğimiz özellikle hediye paketi süsleme teknikleri konusunda özgün olmanıza yardımcı olacak! İşte, karşınızda kendin yap hediye paketi yapımı önerileri:

Hediye paketi hazırlamak

Renkli ve Dikkat Çekici Bir Paket Yapmak İsteyenlere Öneriler

Belki vereceğiniz hediye karşınızdakini şaşırtıcı bir seçim, belki de yılbaşı atmosferini hediye paketinize de yansıtmak istiyorsunuz. O halde size bu durumlara uygun iki öneri sunalım:

  • LED Şerit Aydınlatma ile Hediye Paketi

Söz konusu yeni yıl ruhu olduğunda yılbaşı süslerini her yerde görmek mümkün! Peki, neden hediyenizde de olmasınlar ki? Hediye paketi kâğıdıyla armağanınızı kapladıktan sonra üzerine yılbaşı aydınlatmaları arasında yer alan ince LED şeridi dolayabilir ve sıra dışı bir paketleme yapabilirsiniz.

  • Sulu Boya ile Hediye Paketi

Kendi yaptığınız bir hediye paketi kâğıdı… Daha ne olsun! Düz renkte, boya geçiren bir kâğıt aldıktan sonra sulu boya yardımıyla şekiller çizebilir ve paketlemeyi bu kâğıt ile yapabilirsiniz. Eğer çizim konusunda iyi olmadığınızı düşünüyorsanız kâğıdın üzerine geometrik şekiller de çizebilirsiniz. Amaç özgün olmak!

Işıkların arasında yer alan hediye paketi

Doğallıktan Vazgeçemeyenlere Öneriler

“Doğallığın etkisi hiçbir şeyde yok!” diye düşünenlerdenseniz aldığınız armağanı doğal bir şekilde paketleyebilirsiniz. Üstelik dilerseniz hediyenizi koyacağınız kutuyu da ahşap seçerek doğallık vurgusunu artırabilirsiniz. İşte, yararlanabileceğiniz iki öneri:

  • Ağaç Dalları ve Kozalak ile Hediye Paketi

Kutunuzu kraft kâğıt ile paketledikten sonra üzerine silikon ile ağaç dalları ve kozalaklar yapıştırıp süsleyebilirsiniz. Kozalaklar, yapıştırılamayacak kadar büyükse jüt ipten yardım alabilirsiniz.

  • Jüt İp ile Hediye Paketi

Minimalizmi sevenlerdenseniz ve ekstra sadelikten hoşlanıyorsanız tercihinizi hasır ip olarak da bilinen jüt ip ile süslemeden yana kullanabilirsiniz. Kahverengi kraft kağıt ile yaptığınız paketlemenin üzerine jüt ip dolayabilirsiniz.

Sade hediye paketi

Kişiye Özel Paket Yapmak İsteyenlere Öneriler

Herkese özel bir armağan aldınız. Peki, hediye paketleriniz de neden kişiye özel olmasın? Sevdiklerinize özel hediye paketleri yaparak onları ne kadar önemsediğinizi bir kez daha gösterebilirsiniz!

  • Fotoğraf ile Hediye Paketi

İstediğiniz desene sahip bir kâğıtla paketleme yaptıktan sonra yapıştırıcı kullanarak sizin ve hediye vereceğiniz kişinin birlikte olduğunuz bir fotoğrafı paketin üzerine yapıştırabilirsiniz. Burada seçtiğiniz kâğıdın fotoğrafı ikinci planda bırakmamasına özen göstermelisiniz.

  • İsim ile Hediye Paketi

Hediyenizi kutusuna koydunuz ve güzelce paketlediniz. Buraya kadar her şey normal. Şimdi, başka bir hediye paketi kâğıdı almalı ve hediye vereceğiniz kişinin adının harflerini tek tek o kâğıttan kesmelisiniz. Sonrasında bir yapıştırıcı ile paketin üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu arada harfler için kullanacağınız kâğıt ile ana hediye paketi kâğıdının renk ve desenlerinin birbirine kontrast oluşturmasına dikkat etmelisiniz.

Ağaç desenli hediye paketi

Birbirinden güzel yılbaşı hediyeleri ve yılbaşı hediyesi paketlemek için ihtiyacınız olan her şey Koçtaş’ta!

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for koctas needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: