Sonhabarda Okunacak Romanlar

Battaniye Altına Girip Okuyabileceğiniz, Sonbahara Uygun Romanlar

İlkbahar ve yaz aylarında yemyeşil olan yapraklar sararıp ağaçları terk ediyor, güneşin ışıltısı biraz daha sönükleşiyor… Evet, çoğumuza hüznü hatırlatan sonbahardan bahsediyoruz. Doğanın kendini yenileyeceği döneme hazırladığı bu mevsimin atmosferi size diğer mevsimlere göre daha puslu gelebilir. Hatta evde bir battaniye ya da yorgan altına girip dinlenmek, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Kendinizle baş başa kalmanın en güzel yolu ise elbette ki kitap okumak! Siz de bizim gibi düşünüyorsanız o halde hazırladığımız sonbaharda okunacak romanlar listesine kesinlikle göz atmanızı öneririz! İşte, “Sonbaharda ne okumalıyım?” sorunuzun cevabı olarak verebileceğimiz roman önerileri:

1. Kuşlar Yasına Gider – Hasan Ali Toptaş

Kendisi öyle anılmaktan pek hoşlanmasa da “Doğu’nun Kafka’sı” olarak bilinen Hasan Ali Toptaş’ın 2016 yılında yayımlanan romanı Kuşlar Yasına Gider, bir baba ile oğulun hikâyesini en etkileyici şekilde anlatıyor. Kendinizi sorgulamanızı, anlatılan hayatlara gerçekten dâhil olmuşsunuz gibi hissetmenizi sağlayan bu romanın yanı sıra Hasan Ali Toptaş’ın her kitabına sonbaharda okunacak kitaplar arasında yer verebiliriz.

2. Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar

Modern Türk edebiyatının en dikkat çekici yazarlarından İhsan Oktay Anar’ın yayımlanan ilk kitabı olan ve Osmanlı döneminde sırlarla dolu bir yaşama yolculuk yapacağınız Puslu Kıtalar Atlası, sonbahar ile özdeşleşen sepya filtresinin, zihninizde canlandıracağınız her sahnede yer alabileceği bir roman. Elinizde sıcacık çayınız ya da kahvenizle bu kitabı okurken zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz.

Sonbaharda Okunacak Kitaplar

3. Rüyalar Anlatılmaz – Nermin Yıldırım

Aniden kaybolan bir adam ve onu aramak için Barselona’dan İstanbul’a gelen karısı… Gençlik yıllarından beri sevdiği kelimeleri not kâğıtlarına yazıp odasında yer veren Nermin Yıldırım’ın özenle seçilmiş kelimelerinin buluşmasıyla oluşan cümleler, müthiş bir olay kurgusu ve bir sırrın çözülmesi ile üzerinize çökecek sonbahar hüznü… Sır dolu kitapları seviyorsanız ve Türkçenin derin denizine dalmak istiyorsanız size tavsiyemiz Rüyalar Anlatılmaz!

4. Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk

Sokakta yanlarından geçtiğimiz insanların farkında mıyız? İşte, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazarımız Orhan Pamuk; yoldan geçerken fark etmediğimiz, fark etsek bile derinlerine inemediğimiz insanları Kafamda Bir Tuhaflık romanında bize tanıtıyor. Sonbaharda okunması gereken romanlardan biri olan Kafamda Bir Tuhaflık, size sonbahar atmosferini gerçekçi bir şekilde sunacak.

Sonbahard Hangi Kitapları Okumalıyım

5. Zaman Makinesi – H.G. Wells

Gelecek sizce nasıl olacak? Teknolojik, kültürel, sosyolojik değişimler yarınlarımızı daha yaşanılır mı kılacak, yoksa dünyayı zorlu günler mi bekliyor? Bu sorunun cevabına herkes farklı bir cevap verebilir. Siz bir de geleceği Zaman Makinesi’nden okuyun! Bilim kurgu edebiyatının duayenlerinden H.G. Wells’in yarattığı geleceği ele alan Zaman Makinesi, kesinlikle bir sonbahar gününde battaniyenizin altında okumanız gereken bir roman!

Sonbaharın atmosferini, yumuşacık battaniyenizin altında okuyacağınız kitapların yanı sıra evinizde de bulmak isterseniz “Bu Mevsimin Huzuru Başka: Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Et!
This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for koctas needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

%d blogcu bunu beğendi: